facebook

Aktualności

B-11 Szkolenie z elementami warsztatowymi z technologii i skutecznych metod eliminacji przekroczeń mikrobiologicznymi w obiektach basenowych, Gdańsk 07.11.2019


Serdecznie zapraszamy, na szkolenie techniczne obejmujące min. skuteczne metody zwalczania zanieczyszczeń mikrobiologicznych w wodzie użytkowej i w nieckach basenowych, problematyka występowania w ciepłej wodzie użytkowej i nieckach basenowych.  Dodatkowo zapraszamy podczas szkolenia na warsztaty praktyczne, uwzględniające sposoby, rozwiązania i analizę wymagań bazujących na standardach niemieckich. Spotkanie skierowane jest do osób rozpoczynających pracę na basenach i pragnących doskonalić swoje umiejętności w zakresie pomiarów parametrów basenowych. Przygotowaliśmy jednodniowe szkolenie dla techników i konserwatorów, osób zajmujących się pobieraniem próbek do badań.

Dodatkowo będzie udostępniony uczestnikom prawidłowy – zaworek poborowy – do poboru wody basenowej z instalacji wewnętrznej zgodny z nową normą ISO 5667-5:2017:10(E).


Profil uczestnika warsztatów:
 -   personel techniczny
zajmujący się obsługą technologi basowej, kierownicy techniczni
-    pracownicy stacji sanitarnych
zajmujący się kontrolą obiektów basenowych
    osoby zajmujące się poborem próbek wody
- próbko biorcy z laboratoriów analitycznych

Ramy czasowe: godz. 9.30 –  15.00

    9:30 – 10:00 Rozpoczęcie Ela Kiejno GFW i Piotr Demski
    10:00 – 11:00 Najważniejsze informacje eksploatacyjne z normy DIN 19643:2012-11
    11:00- 12:30 Bakterie z rodzaju Legionella –problematyka występowania w ciepłej wodzie użytkowej i nieckach basenowych
    12:30-13:30 OBIAD
    13:30- 16:30 Prawidłowa eksploatacja i pomiary  parametrów jakości wody basenowej według niemieckich zaleceń i rozporządzenia Ministra Zdrowia dz.U. 2015, poz. 2016.
    16:30-17:30 Warsztaty  dla chętnych z możliwością sprawdzenia i zbadania parametrów basenowych na swoich fotometrach i udostępnionych przez Aleksandra Beckera. Każdy uczestnik, który przywiezie z sobą swój sprzęt będzie miał możliwość skalibrowania urządzenia na odczynnikach wzorcujących i urządzeniu sprawdzającym optykę fotometrów, pehametrów i elektrod REDOX. Tylko na tym szkoleniu spore rabaty na nowy sprzęt.


W programie dodatkowo:
wprowadzenie do zagadnień fizyko-chemicznych – podstawy pomiarów: chlor wolny, chlor związany, różne metody oznaczania. Prawidłowe pomiary w basenach.  Pomiary zgodne z normą DIN 19643-1:2012-11. Najistotniejsze źródła błędów. Pomiar wartości chemicznych, metody ich sprawdzania, kontrola kalibracji fotometrów – krótkie zajęcia praktyczne, możliwość sprawdzenia swoich urządzeń pomiarowych.

Dla każdego z uczestników materiały po polsku firmy Lovibond gdzie zawarte są najistotniejsze informacje o uzdatnianiu wody w basenach, ogólne wymagania dotyczące wody w basenach pływackich i kąpielowych.

Więcej na stronie http://dl.lovibond.com/handbuch_gb.pdf

 

OPIEKUN SZKOLENIA:

Elżbieta Kiejno – Starszy Specjalista ds. Szkoleń
Senior Training Specialist
ela.k@gfw.pl
kom. +48 691 114 312


Patronat medialny nad przedsięwzięciami szkoleniowymi dotyczącymi tematyki pływalni i aquaparków:

 

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry