facebook

Aktualności

B-2 Remont i modernizacja pływalni krytych – obniżenie kosztów eksploatacji i poprawa funkcjonalności, Strzelce Opolskie 17-18.09.2019

 

Zapraszamy na szkolenie, które swoim programem obejmie wiele aspektów działania. Podczas dwudniowego szkolenia pochylimy się na tematami technicznymi, prawnymi oraz informatycznymi.ZAGADNIENIA PROPONOWANE PODCZAS SZKOLENIA dotyczące klimatyzacji i wentylacji:

- Modernizacja instalacji wentylacyjnej mająca na celu redukcję zużycia energii i kosztów eksploatacji. Prezentacja pokazująca kierunki i technologie, które w wyniku modernizacji można wprowadzić.  Po teoretycznej prezentacji, zostaną przedstwione.

- Modernizacja instalacji wentylacyjnej mająca na celu eliminacje niesprawności. Odpowiedz na konkretne problemy uczestników, którzy wcześniej przesyłają listę  niesprawności w swoich obiektach, jeśli u nich występują. Studium przypadku dla konkretnych problemów, które interesują uczestników. Zachęcamy do wysyłania zdjęć np. zacieków, niesprawnych urządzeń i instalacji, problemy z omdleniami na obiektach, itp.

-  Montaż falowników do pomp obiegowych w celu redukcji zużycia energii i kosztów  eksploatacji. 
– Wydajność poszczególnych obiegów technologicznych;
– Liczba na stałe pracujących pomp i ich moc;
– Sposób podgrzewania wody basenowej – wyłącznie ciepło z kotłowni lub węzła, czy dodatkowo    solary lub zrzut ciepła z wentylacji za pomocą pompy ciepła.

Kogeneracja – prezentacja możliwości i korzyści z zastosowania. I tu również możliwe są warsztaty w oparciu o wymienione wyżej dane (tu najlepiej mieć w formacie Excela zużycie energii elektrycznej co godzinę lub co 15 minut, które można wyciągnąć z zakładu energetycznego). Dla usprawnienia wykładów zachęcamy do przesyłania na adres organizatora parę dni przed prezentacją takich danych.

- Inne zagadnienia – np. odzysk ciepła z popłuczyn, itp.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 


OPIEKUN SZKOLENIA:

Elżbieta Kiejno – Starszy Specjalista ds. Szkoleń
Senior Training Specialist
ela.k@gfw.pl
kom. +48 691 114 312


Patronat medialny nad przedsięwzięciami szkoleniowymi dotyczącymi tematyki pływalni i aquaparków:

 


Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry