facebook

Aktualności

S-55 – Kąpieliska i miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli – zasady tworzenia i użytkowania w oparciu o nowelizację ustawy Prawo Wodne, Gdańsk 21-22.08.2018

 
Dnia 1 stycznia 2018 roku weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo Wodne (Dz. U. 2017 poz.1566), która na nowo określiła zasady korzystania z wód przeznaczonych do kąpieli. Nowelizacja ustawy Prawo Wodne wprowadziła istotne zmiany w zakresie organizacji i prowadzenia nadzoru nad kąpieliskami i miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli. Kolejne zmiany prawne wprowadziło rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 kwietnia 2011 r. w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli. Status kąpielisk okazjonalnych posiada większość gminnych zbiorników  w Polsce, przez co nowelizacja wspomnianych przepisów prawa dotyczy nie tylko organizatorów kąpielisk, ale także wielu Urzędów Gmin.

 

 

Gdańska Fundacja Wody podjęła się organizacji seminarium pt. Kąpieliska i miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli – zasady tworzenia i użytkowania w oparciu o nowelizację ustawy Prawo Wodne. Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach 21 – 22 sierpnia 2018 roku, w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej. Podczas seminarium poruszone zostaną kwestie związane z obowiązującymi obecnie zagadnieniami prawnymi, warunkami dopuszczenia kąpielisk do eksploatacji i kwestiami związanymi z bezpieczeństwem.

 Ramy godzinowe:
        – Dzień I: 10:00 – 16:00
        – Dzień II: 9:00 – 15:00

Na seminarium omówione zostaną między innymi:
        – obowiązujące obecnie zagadnienia prawne
        – kryteria fizyko-chemiczne, mikrobiologiczne oraz parazytologiczne
        – warunki dopuszczenia do eksploatacji
        – kwestie związane z bezpieczeństwem na kąpieliskach
        – zajęcia terenowe (Rezerwat Ptasi Raj, kamienna grobla, kąpielisko nabrzeża Zalewu Gdańskiego)
        – zajęcia warsztatowe przeprowadzone ze specjalistą od public relations

 

Karta zgłoszenia na stronie wydarzenia: http://gfw.pl/szkolenia/s55/

 

Opiekun szkolenia:
Joanna Parzonko
Młodszy specjalista ds. szkoleń
joanna.p@gfw.pl
tel. +48 605-475- 509

Patronat medialny nad przedsięwzięciami szkoleniowymi dotyczącymi tematyki pływalni i aquaparków:

 

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry