facebook

Aktualności

XXI SEMINARIUM BASENOWE – pływalnie kryte, ośrodki sportu – kierunki rozwoju, najlepsze przykłady efektywnego zarządzania, 16-18.05.2018

 

Zapraszamy do uczestnictwa w terminie 16-18 maja 2018r. w Sobieszewie k/Gdańska. Jak co roku seminarium poświęcone jest skutecznemu funkcjonowaniu obiektów sportowych z uwzględnieniem pływalni. Priorytetowo zostanie potraktowane omówienie modernizacji dostosowujących jakość wody do parametrów rozporządzenia MZ. Jakie przyniosły one efekty? Co możemy pochwalić, co nie sprawdziło się w praktyce? Jakie są koszty? Tegoroczna edycja to również próba wprowadzenia paneli dyskusyjnych. Swoim doświadczeniem podzielą się praktycy m.in. ze Strzelc Opolskich, Augustowa, Józefowa oraz Brzegu.ZAKRES TEMATYCZNY:

1. Sytuacje kryzysowe - przekroczenia parametrów mikrobiologicznych, problemy
z kurkiem poborowym, najważniejsze zmiany w rozporządzeniu MZ w wodzie  do spożycia - Małgorzata Prędota - otwarta dyskusja - odpowiedzi na nadesłane pytania.

2. Legionella pneumophila – zasady kontroli, metody dezynfekcji  i zapobiegania zasiedlaniu instalacji oraz urządzeń wodnych w obiektach sportowo-rekreacyjnych - Renata Matuszewska PZH-NIZP

3. Problemy fizykochemiczne: Redox, THM i chloroform - Agnieszka Stankiewicz PZH-NIZP.

4. Od zamysłu do komfortu – modernizacja obiektu basenowego - Zbigniew Wnukowicz-otwarta dyskusja z uczestnikami.


Wiele ciekawych nowości dotyczących nowych metod uzdatniania wody i filtracji -elektroliza, nowe złoża filtracyjne oraz charakterystyka urządzeń wykorzystywanych do celów pomiarowych – nowe sterowniki.

Zmiany w prawie, w tym ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków – czy można zmniejszyć opłaty za wodę? Zmiany w Prawie Wodnym dotyczące nowych obowiązków zarządców budynkami użyteczności publicznej.


W trzecim dniu, moduł ekspercki – otwarta dyskusja dotycząca ratownictwa, odpowiedzialności za bezpieczeństwo na obiekcie, rodzaje zabezpieczeń zgodnych z przepisami.

W podsumowaniu seminarium spróbujemy przekazać m.in. wypracowane wnioski, formy dobrych praktyk, listy sprawdzonych i polecanych firm. Zachęcamy do przesyłania pytań na nurtujące Państwa tematy, aby podczas wykładów rozwiać jak najwięcej wątpliwości.

Karta zgloszenia

RAMY CZASOWE:
Dzień I: 9.30-16.00 - wieczorem kolacja w plenerze
Dzień II: 9.30-16.30 - wycieczka do Muzeum Emigracji w Gdyni, wieczorem ognisko na plaży
Dzień III: 9.30-14.30

MIEJSCE:
Sala konferencyjna w Hotelu Orle***, ul. Lazurowa 8, 80-680 Gdańsk – Sobieszewo

 

ZAKWATEROWANIE:
Hotelu Orle***, ul. Lazurowa 8, 80-680 Gdańsk – Sobieszewo


Elżbieta Kiejno – opiekun seminarium
ela.k@gfw.pl
kom. +48 691 114 312

Patronat medialny nad przedsięwzięciami szkoleniowymi dotyczącymi tematyki pływalni i aquaparków:

 

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry