facebook

Aktualności

Czy warto zainwestować w basen ogrodowy?


Basen ogrodowy to idealne rozwiązanie dla osób, które dysponują wolną przestrzenią w przydomowym ogrodzie czy na działce rekreacyjnej. Stałe, murowane baseny wiążą się z ogromnym wydatkiem finansowym, przez co większość konsumentów decyduje się na wersje rozkładane np. w formie basenów rozporowych, dmuchanych czy stelażowych. Przydomowy basen to także spełnienie marzeń wśród osób, które nie czują się dobrze, zażywając kąpieli w miejscach publicznych.Prywatny basen ogrodowy - wygoda i komfort 

Aktualnie wakacyjne miesiące bywają naprawdę upalne i gorące, a przez to lato dość często bywa odrobinę...męczące. Wiele osób w poszukiwaniu wytchnienia oraz ochłody odwiedza ogólnodostępne kąpieliska - publiczne baseny lub pobliskie jeziora. Niestety w wielu sytuacjach okazuje się, że na podobny pomysł wpadło także wiele innych osób i niestety nie będziemy mogli cieszyć się odpoczynkiem w komfortowych warunkach. To właśnie pierwszy powód, który może nas przekonać do zakupu basenu ogrodowego. Inwestując w model przydomowy, zawsze będziemy mieć go w zasięgu wzroku, swobodnie skorzystamy z niego o każdej porze, a na dodatek mamy basen wyłącznie dla siebie i najbliższych. 

Z pewnością zdajemy sobie z tego sprawę, że baseny publiczne nie zawsze utrzymują odpowiedni poziom higieny - w sezonie z tego typu obiektów korzystają codziennie setki osób. Inwestując we własny basen, możemy regularnie o niego dbać, korzystając z ogólnodostępnych akcesoriów czyszczących. Dzięki takim działaniom mamy pewność, że zażywamy kąpieli w czystej wodzie i nie narażamy się na żadne alergie skórne. 

Po drugie - oszczędność  

Drugą zaletą jest oszczędność, choć z pewnością dla wielu osób będzie to najważniejsza kwestia. Być może na pierwszy rzut oka wygląda to dość mało wiarygodnie, to po dłuższej analizie widać różnicę w wydatkach. Jeśli weźmiemy pod uwagę cenę biletu uprawniającego do wejścia na basen i naszą kilkumiesięczną aktywność to suma, która otrzymamy po roku, z pewnością wyniesie ponad 2000 złotych. Warto zauważyć, że za taką kwotę jesteśmy w stanie kupić np. duży basen stelażowy. Co więcej, przeciętnej wielkości model, który spełni oczekiwania czteroosobowej rodziny, znajdziemy już za kilkaset złotych. Nie zapominajmy o tym, że inwestycja w model przenośny to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż wybudowanie basenu. 

Baseny ogrodowe - modele 

Jeśli chodzi o dostępne na rynku baseny ogrodowe - ich wybór jest naprawdę ogromny. Rodzice maluchów z pewnością zwrócą uwagę na kolorowe dmuchane modele - pociechy będą w nich bezpieczne. Dla starszych dzieci lepszym rozwiązaniem będą np. baseny rozporowe, które występują w wielu rozmiarach. W większych mogą wypoczywać także osoby dorosłe. Do rozporowych basenów ogrodowych bez problemu dokupimy wysokiej jakości filtry oraz podgrzewacze wody. Dzięki temu nie wymagają one aż tak częstego czyszczenia. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są baseny stelażowe, które dzięki odpowiednim stelażom osiągają duże rozmiary i są bardzo wytrzymałe. Część osób inwestuje w baseny metalowe, z których nie trzeba spuszczać wody na zimę. 

Odpowiedź jest prosta - zdecydowanie warto zainwestować w zakup basenu ogrodowego. W upalne dni jest to prawdziwe zbawienie dla naszego ciała. Gdy wysokie temperatury są męczące, nie ma nic przyjemniejszego niż zanurzenie się w chłodnej wodzie w zaciszu ogrodu. Prywatny basen zapewni także mnóstwo rozrywki dzieciom, które nawet podczas upałów mają niespożyte pokłady energii. Zakup basenu ogrodowego to inwestycja na lata.

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry