facebook

Aktualności

Interbad 2020: nowy podział tematyczny hal ułatwi wizytę na targach

 
Oferta dla branży basenowej podczas targów INTERBAD zostanie zaprezentowana w całości w hali nr 1. W hali nr 3 królować będzie tematyka saun, SPA i wellness
 
Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Specjalistycznych Targów Basenów, Saun, SPA i Wellnes INTERBAD w Stuttgarcie w dniach od 27 do 30 października 2020 r. w hali  L-Bank Forum (hala 1) na powierzchni wystawienniczej 20.000 m2 zostanie zaprezentowana bogata oferta dla basenów publicznych i prywatnych z zakresu konstrukcji, budowy, montażu i wykończenie basenów oraz pływalni, technologii basenowej i uzdatniania wody, a także wyposażenia basenów.
 


Dzięki kompleksowej prezentacji produktów i usług dla branży basenowej w jednej hali goście targowi z kraju i zagranicy reprezentujący gminy, baseny i pływalnie, biura architektury i planowania, hotele, ośrodki SPA, firmy zajmujące się budową basenów, a także techniką sanitarną, ogrzewaniem i klimatyzacją tego typu obiektów oraz prywatni zwiedzający planujący budowę basenu, będą mieli ułatwiony dostęp do interesującej ich oferty.

Natomiast oferta dla branży saun, SPA i wellness zostanie szczegółowo zaprezentowana w hali 3. W ten sposób całość imprezy odbędzie się w dwóch halach o łącznej powierzchni 35.000 m2. „Dzięki nowej koncepcji tworzymy najlepsze warunki dla naszych wystawców, którzy w ten sposób mogą optymalnie dotrzeć do różnych grup docelowych spośród gości działających w określonych segmentach” – mówi Andreas Wiesinger, członek zarządu Messe Stuttgart.
 
Program ramowy dostosowany do aktualnych trendów w branży
Oprócz poznania szerokiej oferty dla branży uczestnicy targów mają możliwość zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i innowacyjnych rozwiązań dzięki obszernemu programowi ramowemu towarzyszącemu imprezie. Podczas 68. Kongresu Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Basenowego (Deutsche GesellschaftfürdasBadewesene.V – DGfdB) podczas wykładów prowadzonych przez ekspertów, uczestnicy będą mogli wymienić informacje na temat zagadnień, takich jak: cyfryzacja, bezpieczeństwo, budowa i zarządzanie zoptymalizowane pod względem zasobów oraz kwestie związane z brakiem wykwalifikowanych pracowników. Podczas corocznej konferencji „Saunaimpulse” Niemieckiego Związku Branży Saun (Deutscher Sauna-Bund) przedstawiciele branży saun uzyskują informacje związane z aktualnymi trendami i zagadnieniami istotnymi dla tego obszaru. W 2020 r. w części „InnovationArea” (obszar innowacji) ponownie zostaną zaprezentowane projekty produktów ukierunkowane na przyszłość. „Jako jedna z czołowych platform branżowych, targi Interbad prezentują innowacje w zakresie technologii i wyposażeniem basenów, w tym trendy charakterystyczne dla obszaru basenów prywatnych i obiektów wellness, a także koncepcje zarządzania dla podmiotów administrujących baseny publiczne, parki wodne, baseny rekreacyjne lub termalne” – wyjaśnia Dagmar Weise, kierownik projektu Interbad.
 
Od Finlandii aż po Alpy
Trzy pokazy specjalne będą stanowić centrum targów Interbad: jako targi z największą na świecie ofertą w branży saun, w 2020 skoncentrują się na Finlandii. Pokaz „OriginalFinish Sauna Experience” umożliwi odwiedzającym poznać autentyczne wrażenia z sauny fińskiej. Prezentacje i pokazy przybliżą takie tematy, jak wpływ sauny na zdrowie, natura i wrażenia z sauny, sauna jako globalny trend wellness, sauna i piękno, a także udzielą porad w zakresie działalności związanej z branżą saun. Strefa odpoczynku, w której odwiedzający będą mogli przetestować produkty i doświadczyć wyjątkowej atmosfery, została urządzona w typowo fińskim, klimatycznym stylu.
 
Drugi pokaz specjalny „AlpineWellnesspowered by Cluster WellnessTirol” przybliży nam informacje związane z regionem alpejskim. Prezentowane zagadnienia to: sauna, produkty na podczerwień i ciepło, produkty wykonane z naturalnych materiałów, wykorzystanie surowców odnawialnych, a także medytacja i relaks.
 
Prowadzącym kolejną prezentację specjalną pt. „Theming and Storytelling in Freizeitbädern und Thermen“ (Theming i storytelling w branżybasenówrekreacyjnych i term) jest Europejskie Stowarzyszenie Parków Wodnych (European Waterpark Association e.V.). We współpracy z Targami Stuttgarckimi zaprezentuje aktualny trend oferowania gościom kąpieli jako elementu spędzania czasu wolnego w formie tematycznych doświadczeń. Jako przykład posłużą znane niemieckie baseny rekreacyjne oraz tematyczne parki wodne, łaźnie termalne i baseny z całego świata.
 
Ponadto, hotelarze, projektanci i architekci będą mieli na koniec targów we wtorek i środę możliwość wzięcia udziału w prezentacjach i wykładach najznamienitszych ekspertów z branży.
 
Nagrody promujące innowacyjne rozwiązania
Znaczenie targów Interbad podkreślają renomowane konkursy premiowane nagrodami. Nagroda Public Value Award Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Basenowego wyróżnia usługi i produkty, które koncentrują się na korzyściach społecznych i wnoszą istotny wkład we wspólne dobro. Nagroda EWA Award Europejskiego Stowarzyszenia Parków Wodnych przyznawana jest za szczególnie innowacyjne projekty ofert i kampanie marketingowe. Nagroda InterbadInnovationAward premiuje najbardziej innowacyjne, nowatorskie produkty w branży i jest przyznawana na podstawie wyników głosowania wśród uczestników targów.
 
O targach Interbad
Interbad, Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Basenów, Saun i SPA, to najważniejsza na świecie platforma branżowa dla sektora basenów publicznych i jedno z 3 najlepszych wydarzeń targowych dla wszystkich prywatnych właścicieli basenów. W skali międzynarodowej są to targi z największą ofertą produktów dla sektora saun. Na powierzchni 35 000 metrów kwadratowych ponad 400 wystawców prezentuje swoją szeroką ofertę w zakresie budowy basenów publicznych i prywatnych, technologii basenów, saun, SPA i wellness. Około 15 000 odwiedzających z ponad 60 krajów ma możliwość uzyskania najbardziej aktualnych informacji o najnowszych produktach, trendach i koncepcjach ukierunkowanych na przyszłość. Liczne wykłady, warsztaty i dyskusje w dwóch formatach kongresowych uatrakcyjniają ofertę targów.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.interbad.de

 
Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry