facebook

Aktualności

Jak kupić dobre wyposażenie basenu lub kąpieliska?


Pływanie to doskonałe ćwiczenie polecane osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, poprawić proporcje sylwetki, czy wzmocnić mięśnie. Na basen można uczęszczać przez cały rok, jednak prawdziwe oblężenie pływalni przypada na gorące, letnie miesiące. Bywalcom basenów i kąpielisk należy zapewnić dobre warunki i zadbać o ich bezpieczeństwo, a kluczową kwestią jest odpowiednie wyposażenie obiektu. Jakie wybrać podstawowe wyposażenie basenu lub kąpieliska?
Dobrze przygotowany basen lub kąpielisko należy wyposażyć w termometr, dzięki któremu będzie możliwe stałe kontrolowanie temperatury wody i zapewnienie odpowiednich warunków do pływania. Większość pływalni i aquaparków oferuje wejścia na określony czas, dlatego użytkownicy basenu muszą mieć możliwość sprawdzenia, która jest godzina. W widocznym miejscu powinien więc zostać powieszony duży zegar, najlepiej taki wykonany z niekorodującego kasetonu. Wygodnie zaprojektowany basen ma wydzielone tory pływackie, po których mogą poruszać się pływacy. Do tego celu wykorzystuje się białe, brodzikowe linie torowe. Można również wyznaczyć strefę brodzikową, montując w wodzie specjalną siatkę. Na kąpielisku doskonale sprawdzą się linie kąpielowe w kolorze żółtym lub czerwonym składające się z korali. Do ich stabilizacji na dnie warto używać gumowych „prosiaków”, czyli ciężarków kotwicznych. Co jeszcze powinno znaleźć się na profesjonalnie wyposażonym basenie lub kąpielisku?

Dobre wyposażenie dla trenera i do nauki pływania
Nad bezpieczeństwem bywalców basenu i kąpieliska powinien czuwać wykwalifikowany ratownik, który może również pracować jako trener, ucząc pływania. Odpowiednią widoczność zapewni mu wysokie krzesło dla ratownika z siedziskiem umieszczonym na wysokości 90 centymetrów. Do swojej dyspozycji opiekun pływalni powinien mieć także koło ratunkowe z linką i bosak teleskopowy o dużym zasięgu. Do nauki pływania przydadzą się makarony, czyli piankowe wałki. Najlepiej trzymać je w specjalnym koszu, by na basenie panował porządek. Trener może również używać specjalnej tyczki wykonanej z anodowanego aluminium o jaskrawym topie (szycie) – w ten sposób będzie mógł na bieżąco korygować błędy uczniów. Pozostały, niezbędny sprzęt do wyposażenia basenu lub kąpieliska można znaleźć na stronie www.sklepratownik24.pl.

Wysoko oceniane baseny lub kąpieliska mogą pochwalić się nienaganną czystością, profesjonalną obsługą oraz doskonałej jakości sprzętem pływackim. Warto starannie wyposażyć obiekt, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa użytkownikom.

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry