facebook

Aktualności

Jaki basen stelażowy kupić na przyszły letni sezon?

Basen ogrodowy to zdecydowanie jedna z największych atrakcji w ogrodzie – atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jego posiadanie – zwłaszcza wtedy, gdy większość osób stawiało na ograniczenie wyjazdów i kontaktów jest świetnym sposobem na relaks i spędzanie wolnego czasu.

 

Otaczająca nas sytuacja społeczna i gospodarcza zdecydowanie zmieniła podejście wielu osób do wycieczek, szeroko rozumianego zwiedzania i spędzania dużej ilości czasu w dużym gronie. Coraz częściej zastanawiamy się nad tym, jak zapewnić relaks sobie oraz bliskim, np. wykorzystując potencjał własnego domu, ogrodu, działki. Możliwość swobodnego i bezpiecznego relaksu jest szczególnie ważna w okresie letnim, gdy jest piękna pogoda i wysoka temperatura.

Od wielu lat sprawdzonym i co najważniejsze pozwalającym na komfortową i bezpieczną zabawę, a także pozwalającym na skuteczne ochłodzenie się w czasie upałów jest basen ogrodowy. Ich producenci oferują najróżniejsze modele i pojemności – nie ma więc problemu, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli zależy nam na jakości, odporności na uszkodzenia, dużym komforcie użytkowania to najlepiej postawić na basen stelażowy.


Basen stelażowy fot. Ogrodosfera.pl


Jak wybrać odpowiedni basen do ogrodu?

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał basenu stelażowego warto nie dokonywać zakupu pochopnie, a dokładnie go przemyśleć. Basen powinien być dopasowany do naszych potrzeb, ale również do miejsca, w którym ma się znajdować. Specyfikacje techniczne basenów ogrodowych można znaleźć np. na stronie Ogrodosfera.pl.

Podczas zakupu trzeba brać pod uwagę:

- wielkość basenu oraz jego pojemność,
- ilość użytkowników,
- rodzaj podłoża, na którym będzie stał basen,
- rozmiar ogrodu (miejsca, gdzie będzie stał basen),
- otoczenie basenu (altana, grill, huśtawka, trampolina, piaskownica itd.)

Basen powinien być na tyle wielki i tak ustawiony, aby zapewniał komfortowe poruszanie się po terenie.


Basen stelażowy w ogrodzie fot. Ogrodosfera.pl


Basen stelażowy – jaki wybrać?

Baseny stelażowe to rozwiązanie dla całych rodzin. W przeciwieństwie do basenów dmuchanych czy rozporowych mogą się w nim kąpać bez problemu dorosłe osoby. Jak wybrać ten najlepszy? Oczywiście niezależnie od modelu warto kierować się jakością – to właśnie ona zapewni maksymalny komfort użytkowania. Warto zwracać uwagę na takie aspekty, jak:

- wielkość basenu:
powinna być ona dopasowana do naszej działki oraz ilości osób, które z basenu jednocześnie będą korzystać. Tu mamy do wyboru baseny okrągłe lub prostokątne, o różnej pojemności i wielkości.

- rodzaj stelaża i jego jakość:
elementem, który w bardzo dużej mierze decyduje o tym, jak funkcjonuje basen jest stelaż. To właśnie on podtrzymuje nieckę basenu. Z oczywistych względów stelaż powinien być wykonany z dobrej jakości materiału, który przede wszystkim będzie odporny na uginanie się pod naporem wody, pękanie, rdzewienie, niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowym plusem wynikającym z jakości będzie łatwy montaż oraz demontaż.

- jakość niecki basenowej:
niecka basenowa to najbardziej widoczny element basenu. To właśnie ona napełniana jest wodą, dlatego warto, aby wykonana była z materiału, który jest odporny na przemakanie, rozrywanie, rozcinanie, chemię basenową, a także działanie słońca. Materiał powinien być również przyjemny w dotyku i łatwy w czyszczeniu.

- dodatkowe wyposażenie basenu:
każdy basen stelażowy powinien być wyposażony w odpowiednie akcesoria, które zwiększają komfort kąpieli. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiedniej jakości pokrowce, które chronią wodę przed zabrudzeniem, pompy filtrujące, maty chroniące dno basenu, a także drabinki, które przy basenach stelażowych są koniecznością, a które umożliwiają swobodne wchodzenie do basenu i wychodzenie z niego.

Wszystkie elementy basenu powinny do siebie pasować, wtedy całość w stu procentach spełni swoją rolę.

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry