facebook

Aktualności

Leżaki basenowe. 3 zasady, dzięki którym wybierzesz idealny model

Jak wybrać leżaki basenowe? Wbrew pozorom to zadanie wcale nie należy do łatwych. Leżaki na basen muszą być odporne na działanie wilgoci, wygodne i dobrze się prezentować. Gdzie szukać takich modeli? Na co zwrócić uwagę, by uniknąć przykrych niespodzianek?
 
1. Leżaki basenowe – materiały
2. Leżaki na basen – wygoda jest najważniejsza
3. Designerskie włoskie leżaki Nardi

 

Leżak to jeden z tych mebli, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie udany wypoczynek w ogrodzie. Na rynku znajdziemy ich przeróżne modele, a ceny najtańszych zaczynają się od zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Decydując się na jeden z nich, możemy jednak pożegnać się z marzeniami o komfortowym i bezstresowym użytkowaniu. By móc cieszyć się pełnymi relaksu chwilami, lepiej zainwestować w sprawdzone i solidne leżaki z tworzywa, drewna lub metalu. Szczególnie, jeśli w ogrodzie znajduje się też basen.
 
Leżaki basenowe – materiały

Cechą, którą w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę wybierając leżaki basenowe jest wodoodporność. Zależy ona przede wszystkim od tego, z jakiego materiału wyprodukowano dany model. Na niekorzystny wpływ wilgoci szczególnie narażone są leżaki z krajowych gatunków drewna oraz metalowe – zwłaszcza, jeśli nie mają odpowiedniej ochrony przed korozją. Dużo lepszym wyborem będą te wykonane z polipropylenu, włókna szklanego, technorattanu, drewna egzotycznego lub żywic syntetycznych.
 
Leżaki na basen – wygoda jest najważniejsza
Leżaki na basen to meble, które powinny umożliwiać komfortowy wypoczynek. Ta cecha zależy od ich konstrukcji – kształtu i możliwości regulacji. Im większe są te ostatnie, tym lepszą wygodę oferuje dany model. Niestety wiąże się to też z wyższym ryzykiem awarii. Nie bez znaczenia okazuje się również łatwość utrzymania w czystości. Chlorowana woda może pozostawiać nieestetycznie wyglądające zacieki, warto więc wybierać te leżaki basenowe, które mają gładką, umożliwiającą bezproblemowe mycie, powierzchnię.
 
Designerskie włoskie leżaki Nardi
Na wypoczynek przy basenie w dużym stopniu wpływa też aranżacja tego miasta. By móc cieszyć się sprzyjającą relaksowi atmosferą, przy wyborze leżaków warto też zwrócić uwagę na ich design. Szczególnie godne polecenia są produkty firm z Półwyspu Apenińskiego, które od lat uznaje się w branży za synonim dobrego smaku i funkcjonalności oraz innowacyjnego podejścia do projektowania. Mowa tu o takich propozycjach jak prestiżowy leżak Alfa, a także pozostałe włoskie leżaki Nardi: między innymi modelach Omega, Eden, Tropico, Vulcano czy Achille.
Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry