facebook

Aktualności

Nauka pływania. Dlaczego warto zapisać dziecko na basen?

Regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla rozwoju dziecka w każdym wieku. Wiele korzyści zdrowotnych przyniesie np. nauka pływania. Dlaczego warto zapisać dziecko na basen i jaką szkołę pływania wybrać?

W czasach komputerów i smartfonów nie łatwo namówić dziecko na regularną aktywność fizyczną. Warto więc znaleźć dyscyplinę sportu, która jednocześnie będzie dla dziecka rozrywką. Pływanie to sport, który przynosi wiele korzyści osobom w każdym wieku, zarówno dorosłym jak i dzieciom. Wielu rodziców decyduje się zapisać dziecko na basen już od najmłodszych lat ich życia. Na basen często przychodzą już nawet kilkumiesięczne niemowlęta. Do pływania nie trzeba dzieci długo namawiać. Zabawy w wodzie sprawiają dzieciom wiele radości, warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zapisać dziecko na basen, aby zapewnić mu odpowiednią porcję ruchu. Naukę pływania warto rozpocząć jak najwcześniej.

Jakie korzyści daje pływanie?

Regularne pływanie to bez wątpienia wiele korzyści dla zdrowia. Aktywność na basenie poprawi odporność dziecka, jego kondycję, wytrzymałość, a także zmysł równowagi. Pływanie pozytywnie wpływa też na koncentrację i sprawia, że dziecko łatwiej będzie przyswajać wiedzę. Uczęszczanie na basen pomoże dziecku pozbyć się nadmiaru energii. Jest to też doskonała profilaktyka przeciw nadwadze i otyłości. Dodatkowo ćwiczenia na basenie redukują napięcie mięśniowe, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową i wspomagają rozwój układu ruchu, a także wpływają pozytywnie na metabolizm. Woda pozytywnie wpłynie też na układ sercowo-naczyniowy i górne drogi oddechowe oraz pomoże zadbać o prawidłową postawę dziecka. Będzie to ważne zwłaszcza u najmłodszych dzieci. Regularne pływanie pomaga korygować krzywizny kręgosłupa np. skoliozę. Mięśnie staną się wzmocnione i bardziej elastyczne. Pływanie to też lepsze krążenie i większa wydolność płuc. Do dodatkowej zalety pływania można zaliczyć to, że nie jest to sport urazowy, bardzo rzadko zdarzają się więc jakieś kontuzje. Pływanie będzie miało nie tylko wiele korzyści zdrowotnych, ale też sprawi dziecku wiele frajdy i zabawy, a także poprawi nastrój dziecka, bez względu na jego wiek.

Nauka pływania dla dzieci w Krakowie

Wielu rodziców zastanawia się, gdzie pójść z dzieckiem na basen, aby mieć gwarancję, że dziecko będzie zadowolone, a także bezpieczne. Nauka pływania dla dzieci Krakow odbywa się zazwyczaj w tym samym miejscu, co nauka pływania dla dorosłych Kraków. Wybierając pływalnię warto się upewnić, że zajęcia będą dostosowane do dzieci w konkretnym wieku, a także będą wybrane ze względu na poziom zaawansowania dziecka w pływaniu. Trener powinien podchodzić indywidualnie do każdego ucznia, dbając o jego postępy, a jednocześnie zapewniając świetną zabawę, tak aby dziecko samo chciało kontynuować lekcje. Styl pływania powinien być odpowiednio dobrany do możliwości dziecka i jego umiejętności, a także tego, co dziecko najbardziej lubi i jaki styl pływania sprawia mu najwięcej frajdy. Nauka pływania Krakow to możliwość zajęć zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Instruktorami są profesjonalni trenerzy pływania, posiadający zarówno wiedzę praktyczną, jak i przeszkolenie teoretyczne i pedagogiczne, aby jak najlepiej przekazać wiedzę i rozbudzić w dziecku miłość do sportu. Pływanie powinno sprawiać dziecku przede wszystkim radość, tak aby przychodziło ono na basen z własnej woli i z uśmiechem na twarzy.

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry