facebook

Aktualności

Prosty sposób na czysty basen, czyli odkurzacz basenowy

Czystość basenu ogrodowego to kwestia priorytetowa i nie tylko pod względem estetycznym. Korzystanie z zanieczyszczonego akwenu, który ma szarą wodę i jest zarośnięty glonami, po pierwsze nie jest bezpieczne dla naszego zdrowia, a po drugie jest niekomfortowe. Warto zatem dbać o jej odpowiednią jakość stosując preparaty do dezynfekcji i uzdatniania wody. Do usuwania większych nieczystości idealnie sprawdzi się odkurzacz basenowy.Odkurzacz basenowy - dlaczego warto? 
Jeżeli chcemy dokładnie posprzątać basen i pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, które się w nim znajdują, powinniśmy skorzystać z odkurzacza basenowego. Tego rodzaju urządzenie pozwala na oczyszczenie dna i ściany niecki basenowej bez spuszczania wody. Jak widać, sprzątanie takim sprzętem jest nie tylko sposobem na oszczędzanie, lecz także na obniżenie rachunków za wodę. Ponadto, korzystanie ze specjalistycznego odkurzacza oszczędza nasze siły, w tym przypadku unikamy ręcznego czyszczenia niecki. 
 
Jak to działa? 
Do poprawnego działania odkurzacz potrzebuje pompy basenowej, która należy do standardowego wyposażenia basenów. Rura ssąca automatycznego urządzenia czyszczącego jest podłączona do węża idącego do pompy, która zasysa wodę przez odkurzacz. Pod wpływem ciśnienia w ruch zostają wprawione szczotki oraz kółka, dzięki którym sprzęt porusza się po dnie basenu. Zbierane przez odkurzacz zanieczyszczenia trafiają do specjalnego pojemnika w środku urządzenia albo są filtrowane przez pompę wyposażoną w filtr kartuszowy, lub piaskowy.  
 
Najpopularniejsze rodzaje odkurzaczy 

 

 
 
Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów odkurzaczy basenowych. Do wyboru mamy modele: 
 
- ręczne - szczególnie polecane do mniejszych powierzchni basenowych, odkurzacze ręczne nie są zbyt ciężkie, dzięki czemu zapewniają właściwy komfort użytkowania, 
- automatyczne - idealnie sprawdzą się w przypadku dużych basenów, są droższe, jednak praktycznie bezobsługowe, niektórymi modelami można sterować przy pomocy Bluetooth czy smartfona, 
- na baterie - odkurzacze do małych basenów, niezwykle poręczne, wygodne oraz łatwe w przechowywaniu, ale z drugiej strony o niedużej wydolności, 
na akumulator - te modele posiadają większą moc i są nieco bardziej wydajne, ale z drugiej strony wymagają regularnego ładowania, 
- z filtrem - niezwykle łatwe w eksploatacji, nie wymagają podłączenia do pompy filtrującej, 
- zasilane sieciowo - odkurzacze bardzo wydajne i o dużej mocy, ale też charakteryzujące się wysoką ceną, najczęściej są wyposażone w pompę przepływową i worek filtrujący, idealnie sprawdzą się do czyszczenia punktowego, jak i całej powierzchni. 

 

Dlaczego warto mieć odkurzacz basenowy? 
Za pomocą odkurzacza z łatwością poradzimy sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami, m.in: piaskiem, glonami, osadem oraz innymi niepożądanymi elementami znajdującymi się na dnie akwenu. Poza tym regularne czyszczenie dna jest bardzo ważne nie tylko ze względu na estetykę, hamuje ono także namnażanie się glonów. Niestety zaniedbywanie obowiązków porządkowych potęguje rozwój alg, które za sprawą określonych składników odżywczych w krótkim czasie opanują cały akwen. Kluczem do czystego i zadbanego basenu jest regularne dbanie o wysoką jakość wody, a bez odkurzacza basenowego jest to żmudna i często syzyfowa praca. 
 
Aktualnie zakup dużego basenu ogrodowego już nikogo nie dziwi. Tego rodzaju konstrukcje stały się popularnym rozwiązaniem nie tylko na podwórkach naszych domów, lecz także na terenach działek i domków letniskowych. Niestety woda w czasie użytkowania ulega stopniowemu zabrudzeniu. W utrzymaniu czystości pomagają różnorodne akcesoria, a przede wszystkim odkurzacze basenowe. 
 
Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry