facebook

Aktualności

Sprzątanie basenu na zimę

Każdy posiadacz swojego basenu wie, ile daje on radości. To wspaniałe miejsce służące zabawie i wypoczynkowi. Niestety, sezon, w którym da się korzystać z basenu jest w naszym kraju dość krótki. 


Wraz z nadejściem chłodnych dni pozostaje nam więc jedynie sprzątanie i zabezpieczenie basenu na zimę. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Woda nie do pełna

Pierwszym krokiem jest opróżnienie basenu z wody. Co ważne, nie powinniśmy jednak robić tego całkowicie. Wystarczy, że na zimę spuścimy wodę z instalacji filtrującej oraz grzewczej, a także wypuścimy wodę z niecki do wysokości skimmera. Dlaczego woda powinna zostać w basenie? Odpowiedź jest bardzo prosta. Znajdując się w nim chroni ściany basenu przed uszkodzeniami, które mogą być spowodowane przez marznącą ziemię. Napiera ona bowiem na ściany basenu mogąc doprowadzić do ich uszkodzenia.

 

Mycie i odkurzanie

Kolejnym krokiem jest dokładne posprzątanie basenu. Warto zacząć od wyczyszczenia zabrudzeń, które znajdują się na ścianach basenu. Jeśli usuniemy je póki nie zaschną zaoszczędzimy sobie czasu, który trzeba byłoby poświęcić na szorowanie ich wczesną wiosną. Co poza tym? Kolejną czynnością, jaką koniecznie należy wykonać jest odkurzanie dna basenu. W czasie sezonu, mimo filtrowania zgromadziło się na nim sporo zabrudzeń. Dlatego też warto wyposażyć się w dobry, nowoczesny odkurzacz do basenu. Obecnie na rynku znajdziesz wiele urządzeń, w tym te, które samodzielnie przemieszczają sie po dnie basenu.

 

Użyj odpowiednich środków chemicznych

Prace porządkowe przed zimą to również konieczność dodania do wody odpowiednich środków, które zabezpieczą basen przed skutkami kilkumiesięcznej przerwy z jego korzystania. Czego potrzebujesz? Z całą pewnością środków, które zmiękczają wodę. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie algicydu, który pozwala uniknąć powstawania przebarwień na ścianach basenu.

 

Sposób na lód

Woda, która zamarza zimą zwiększa swoją objętość, przez co może uszkodzić ściany basenu. Warto odpowiednio się przed tym zabezpieczyć. Tym bardziej, że możemy zrobić to bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Wszystko czego potrzebujesz to kilka plastikowych butelek lub opakowań po chemii basenowej. Pływając na powierzchni wody doskonale absorbują siłę wytwarzaną przez lód. Dzięki temu ściany twojego basenu będą bezpieczne.

 

Basen warto przykryć

W sezonie jesiennym, kiedy liście opadają z drzew efekty sprzątania basenu mogą przestać być widoczne nawet po jednym dniu. Dlatego też warto zastanowić się nad przykryciem basenu. Czym to zrobić? Specjaliści zalecają, aby użyć grubej folii, której nie przerwie ciężar wody lub śniegu. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup specjalnej plandeki lub siatki, która zabezpieczy nasz basen przed zanieczyszczeniami.

 

Podsumowując, sprzątanie basenu na zimę nie jest zadaniem trudnym, choć wymaga nieco czasu. Niemniej jednak, jeśli wyposażymy się w przydatne akcesoria takie jak odkurzacz do basenu czy chemia basenowa - szybko osiągniemy oczekiwane efekty. Jeśli zastanawiasz się gdzie znaleźć niezbędne ci przedmioty odwiedź stronę https://www.klubben.pl/. Znajdziesz stam sporo przydatnych drobiazgów.

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry